Tıbbi tercüme

Tıbbi tercüme uzman olduğumuz alanlardan biridir.

Medikal konularla alakalı sözlü ve yazılı tercümeler insan sağlığı ile ilişkili olduğundan hatalı bir çeviri çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle çeviri bürosu seçiminde çok dikkatli olmalısınız. Kurulduğundan bu yana sektörün öncü gücü olan çeviri firmamız tıp fakültelerinden mezun profesyonel çevirmenleri ve tercümanları ile tutarlı, doğru ve kaliteli medikal çevirilere imza atmaktadır. tıbbi tercüme hizmeti sağlamakta olduğumuz müşteriler arasında, özel sağlık merkezleri, araştırma merkezleri, devlet hastahaneleri, tıbbi cihaz üreticisi firmalar, akademisyenler ve global ilaç üreticileri yer almaktadır.

Semantik Tercüme Bürosu olarak sadece Türkiyemizin kentlerinde değil ayrıca çoğu ilçesinde de medikal çeviri hizmeti veriyoruz. Aşağıda tıbbi tercüme hizmeti verdiğimiz ilçelerden örnekler yer alıyor.

Muğla – Bodrum, Sivas – Altınyayla, Amasya – Gümüşhacıköy, Elazığ – Kovancılar, Düzce – Cumayeri, Gaziantep – Yavuzeli, İzmir – Ödemiş, Muş – Varto, Eskişehir – Çifteler, Tokat – Pazar, Diyarbakır – Hazro, Ankara – Kızılcahamam, Erzincan – Üzümlü, Karabük – Eskipazar, Ardahan – Posof, Adıyaman – Kahta, Adana – Feke, Bayburt – Demirözü, Balıkesir – Havran, Niğde – Çiftlik, Elazığ – Karakoçan, Yalova – Çiftlikköy, Adana – Kozan, Karaman – Ayrancı, Bursa – İnegöl, Bolu – Gerede, Karaman – Sarıveliler, Isparta – Atabey, Mersin – Çamlıyayla, Gümüşhane – Köse, Samsun – Terme, Çorum – Alaca, Bartın – Ulus, Zonguldak – Gökçebey, Bartın – Kurucaşile, Giresun – Tirebolu, Kütahya – Emet, Hakkari – Şemdinli, Bingöl – Genç, Düzce – Yığılca, Rize – Pazar, Şanlıurfa – Hilvan, Çanakkale – Yenice, Ordu – Mesudiye, Burdur – Bucak, Şırnak – Beytüşşebap, Kars – Arpaçay, Bingöl – Yayladere, Balıkesir – Erdek, Bitlis – Hizan, Antalya – Elmalı, Şırnak – Uludere, Muğla – Milas, Malatya – Akçadağ, Ankara – Bala, Çankırı – Atkaracalar, Konya – Doğanhisar, Tokat – Başçiftlik, Kırklareli – Demirköy, Muş – Hasköy, İzmir – Menemen, Sivas – Koyulhisar, Bilecik – Yenipazar, Adıyaman – Gerger, İzmir – Seferihisar, Rize – Çayeli, Manisa – Kırkağaç, Ankara – Ayaş, Ankara – Altındağ, Tunceli – Ovacık

Tercüme büromuzu diğer tüm rakiplerinden farklı kılan temel noktalar ileri teknolojiye dayanan altyapımız, büyük projelerdeki uzun senelere dayanan tecrübemiz, müşteri gizliliği konusundaki ilkelerimiz, yürüttüğümüz tercüme projelerinin başından sonuna kadar kesinlikle uyguladığımız kalite kontrol ve kalite güvence metodolojisidir.
Yalnızca ülkemizde değil dünyanın farklı bölgelerinde de bizi tercih eden hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize dünyanın yaygın birçok dilinde medikal alanda tercüme hizmetleri sağlıyoruz. Tıbbi tercüme desteği vermekte olduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Endonezce tıbbi tercüme, Gagavuzca tıbbi tercüme, Letonca tıbbi tercüme, Ermenice tıbbi tercüme, Slovence tıbbi tercüme, Makedonca tıbbi tercüme, Zuluca tıbbi tercüme, Urduca tıbbi tercüme, Vietnamca tıbbi tercüme, Özbekçe tıbbi tercüme, Ukraynaca tıbbi tercüme, Fince tıbbi tercüme, Malayca tıbbi tercüme, Hintçe tıbbi tercüme, Almanca tıbbi tercüme, Slovakça tıbbi tercüme, Türkçe tıbbi tercüme, Çince tıbbi tercüme, Altayca tıbbi tercüme, Yunanca tıbbi tercüme, Gürcüce tıbbi tercüme, İbranice tıbbi tercüme, Filipince tıbbi tercüme, Farsça tıbbi tercüme, Japonca tıbbi tercüme, Rusça tıbbi tercüme, Azerice tıbbi tercüme, Moğolca tıbbi tercüme, Hollandaca tıbbi tercüme, Hırvatça tıbbi tercüme, İzlandaca tıbbi tercüme, Norveççe tıbbi tercüme, Macarca tıbbi tercüme, Lehçe tıbbi tercüme, Fransızca tıbbi tercüme, Süryanice tıbbi tercüme, İngilizce tıbbi tercüme, Türkmence tıbbi tercüme, Kazakça tıbbi tercüme, İtalyanca tıbbi tercüme, Çekçe tıbbi tercüme, İspanyolca tıbbi tercüme, Danca tıbbi tercüme, Bulgarca tıbbi tercüme, Romence tıbbi tercüme, Tatarca tıbbi tercüme.

tıbbi tercüme

Tıp çevirilerinde neden bizi tercih etmelisiniz?

Tıbbi tercüme konusunda Türkiye’nin en çok tercih edilen kurumu: Semantik Tercüme Bürosu

tıbbi tercüme

Tıbbi tercüme ile alakalı bütün ihtiyaçlarınız için Semantik Tercüme Bürosuna bir e-mail yollayabilir ya da isterseniz bizi doğrudan telefonla arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Kaliteli tercümelerimiz yüzünden çok sayıda müşterimizden yaptığımız işi öven e-posta mesajları bize ulaşıyor. Buradaki listede bunların bir kısmını görebilirsiniz:

 • Firmanızı bana kardeşim salık vermişti. Master tezimin İtalyancaya çevirisi çok iyi oldu. İyi ki varsınız.
  (Yardımcı Doçent)
 • tıbbi tercüme konusunda doğru tercüme şirketini bulmak çok kolay değil. Bu işte uzmanlık ve tecrübe sahibi çok az sayıda firmadan biri de Semantik Dil Hizmetleri. Tıbbi terminolojiye hakimiyetleri etkileyici.
  (Uzman Doktor)
 • Şirketinizin proje koordinatörleri hakikaten çok başarılılar. çeviri ve yerelleştirme projelerimizin tümünde projelerin başından sonuna kadar bizimle sürekli olarak iletişim kurarak ihtiyaç olan her yerde bize sorular yönelttiler, bizim fikrimizi aldılar. Projenin ilerleyişi konusunda sürekli bize bilgi aktardılar. Onlarla çalışmak bizi mutlu ediyor.
  Uzman Doktor
 • Olabilecek en iyi fiyat, harika kalite… Firmamızı çeviri sorunundan kurtardığınız için size minnettarız.
  (Genel Müdür)
 • Tercüme bürolarıyla işbirliği yapmak firmamız için hep bir problem olmuştu. Semantik Çeviri Bürosu ile bu sorundan kurtulduk. Profesyonel kadroları ile çok kaliteli hizmet verdiklerini özellikle bildirmek istiyorum.
  (Doktor)
 • Hasta raporlarımızın Farsçaya tercümesinde profesyonelce çalışarak müthiş bir iş çıkarttınız. Tıbbi raporların tercümesindeki ustalığınıza hayran kaldım. Gerçekten teşekkür ediyorum.
  (Tıp Doktoru)
 • Özel hastanemiz adına oluşturduğunuz tıp terimleri sözlüğü gerçekten çok iyiydi. Aradan onca sene geçmesine rağmen halen sözlüğümüzden faydalanmayı sürdürüyoruz.
  (Doktor)
 • Bugüne dek işlerimizi teslim ettiğimiz çeviri bürolarının hepsinden çok farklısınız. Yüksek kaliteniz, güvenilir ve disiplinli çalışmalarınız ve bize sunduğunuz rekabetçi için şirketinize çok teşekkür ederim.
  (Pazarlama Müdürü)
 • Şirketimiz için bir çeviri belleği oluşturduğunuz için tercümeye ayırdığımız bütçeyi azalttık. Şirketinizi seçmekle çok iyi bir karar almışız. Geliştirdiğiniz yüksek teknoloji ile övünebilirsiniz. Tanıdığımız tüm şirketlere sizi tavsiye ediyoruz. Proje Koordinatörü
 • Tıbbi aygıtlarımızın kullanım kılavuzlarını çok sayıda dile başarılı bir şekilde tercüme ettiniz. DTP (Masa üstün yayıncılık) alanında da çok iyisiniz. Artık sürekli olarak Semantik Tercüme ile işbirliği yapacağız.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Tıbbi tercüme bizim için çok kritik. Sağlık kurumumuza gelen doktor raporlarında yapılacak en ufak bir çeviri hatası hastalarımızın sağlığına zarar verebilir. Semantik Tercüme Bürosu işimizin kritikliğini bildiğinden çevirilere her zaman aşırı itina gösteriyor. (Hastane Yöneticisi)
 • Medikal metinlerin çevirisinde bu denli iyi olmanıza gerçekten hayret ettim. Bu konuda daha önce bize hizmet sağlayan yabancı firmaların tamamından daha ustasınız.
  (Doktor)

tıbbi tercüme

Firmamızın faaliyete geçtiği ilk günden bu yana tıbbi çeviri ve tıbbi tercüme sektöründe sayısız işi hep zamanında ve üstün başarıyla bitirdik. Aşağıda tıbbi çeviri ve tıbbi tercüme hizmeti sağladığımız konu başlıklarından bazı örnekleri bulabilirsiniz:

Medikal Dergi, Göğüs Hastalıkları, Beyin Tümörü, MRI, Dermatoloji, Monografi, Ortopedik İmplant, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Medikal Cihaz, Boşaltım Sistemi Hastalıkları, Pediyatri, Akademik Makale, Ruhsatlandırma, Mikrobiyoloji, Prospektüs, İnfertilite, Medikal Cihaz Bakım Kılavuzu, Nörofizyoloji, Medikal Donanım, Epidemiyoloji, Kanser Biyolojisi, Alternatif Tıp, Toksikoloji, Kullanma Kılavuzu, Tıbbi Cihaz, Alerji Hastalıkları, Oftalmoloji, Araştırma Protokolü, Psikoloji, Medikal Gereç, Epikriz, Dahiliye, Patent Sözleşmesi, Laboratuar Sistemleri, Akademik Yayın Eleştirisi, Farmasötik, Nöroradyoloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Anamnez, Tanatoloji, Kolonoskopi, Hava ve Uzay Hekimliği, Algoloji, Ortodonti, Üroloji, Klinik Biyokimya, Plastik Cerrahi, Biyomateryal, Tıbbi Gereç, Araştırma Broşürü, Klinik Rapor, Zührevi Hastalıklar, Adli Psikiyatri, Spektroskopi, Nükleer Tıp, Hasta Raporu, Kadın Doğum Hastalıkları, Kullanım Talimatı, Tıbbi Biyoloji, Epistemoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Kitapçık, Alerji, Tüp Bebek, Tıbbi Broşür, Cerrahi, Koruyucu Hekimlik, Tıp Hukuku, Medikal Alet, MR, Çocuk Nefrolojisi, Biyofizik, Medikal Ürün Katalogu.

Bugünün küreselleşen dünyasında kaliteli çeviri ve yerelleştirme hizmetlerinin yalnızca o dilin konuşulduğu ortamda verilebileceğine inanıyoruz. İşte bu nedenle çevirmen ve redaktörlerimiz sadece kendi ana dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti üretiyorlar.

tıbbi tercüme

Yazan : Gizem Kaynak

anahtar sözcük seçkisi
medikal tercüme, tıbbi tercüme, tıbbi çeviri bürosu, tıbbi çeviri, tercüme bürosu, tıbbi tercüme bürosu, tıbbi tercüme, medikal çeviri, çeviri bürosu

Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Blog