İtalyanca mikrobiyoloji çevirisi

İtalyanca mikrobiyoloji çevirisi alanında en kaliteli hizmet veren çeviri bürosuyuz.

Tıbba ilişkin tercümeler insan sağlığı ile ilişkili olduğu için bir tercüme hatası çok ciddi sonuçlara neden olabilir. Bu nedenden dolayı tercüme bürosu seçiminde çok dikkatli olmalısınız. Çalışma hayatına 2006 yılında başlayan tercüme büromuz tıp fakültelerinden mezun uzman tercümanları ve redaktörleri sayesinde doğru ve nitelikli medikal tercümelere imza atmaktadır. italyanca mikrobiyoloji çevirisi konusunda destek sağladığımız müşteriler arasında, üniversiteler, tıbbi cihaz üreticileri, devlet hastahaneleri, akademisyenler, özel hastaneler ve büyük ilaç üreticileri yer almaktadır.

Bugünün küreselleşen dünyasında en yüksek nitelikli çevirilerin sadece ve sadece o dilin konuşulduğu ülkede üretilebileceğine inanıyoruz. İşte bu yüzden çevirmen ve editörlerimiz yalnızca kendi ana dillerinde tercüme ve çeviri hizmeti üretiyorlar.

italyanca mikrobiyoloji çevirisi

Niçin bizi tercih etmelisiniz?

Kaliteli çeviri hizmetlerimiz sayesinde çok sayıda değerli müşterimizden bizi ve performansımızı öven sayısız mektup bize gönderiliyor. Aşağıdaki listede bunların bir kısmını görebilirsiniz:

 • Medikal tercümeler hastanemiz açısından çok kritik. Bize gelen hastane raporlarında yapılacak en ufak bir çeviri hatası hastalarımızın sağlığının bozulmasına neden olabilir. Semantik Çeviri Bürosu işimizin hassasiyetini bildiğinden tercümelere her zaman aşırı özen gösteriyor. (Hastahane Sahibi)
 • Şirketimiz için çeviri belleği (Translation Memory) oluşturduğunuz için çeviriye ayırdığımız bütçe azaldı. Firmanızı seçmekle çok iyi bir karar verdiğimizi şimdi daha iyi anlıyorum. Sahip olduğunuz teknoloji ne kadar övünseniz azdır. Tüm tanıdıklara ve dostlara sizi öneriyoruz. Genel Müdür Yardımcısı
 • Olabilecek en iyi fiyat, üstün kalite… Hastanemizi tıbbi çeviri derdinden kurtardığınız için minnettarız size.
  (Genel Müdür)
 • Tıbbi çeviriler alanında bu derece mahir olmanıza gerçekten şaşırdım. Bu alanda bundan önce bize hizmet veren bütün yabancı çeviri bürolarından daha iyisiniz.
  (Özel Hastane Genel Müdürü)
 • Çeviri bürolarıyla çalışmak hastanemiz açısından hep sorun olmuştu. Semantik Tercüme Bürosu sayesinde bu problemden kurtulduk. Yetkin, profesyonel kadroları ile çok iyi hizmet verdiklerini özellikle belirtmek istiyorum.
  (Genel Müdür Asistanı)
 • italyanca mikrobiyoloji çevirisi konusunda uygun tercüme bürosunu bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu alanda uzmanlık sahibi çok az sayıda firmadan biri de Semantik Dil Hizmetleri. Tıbbi terminolojiye hakimiyetleri çok iyi.
  (Kardiyoloji Uzmanı)
 • Şirketinizin proje koordinatörleri hakikaten çok çok başarılı. tercüme projelerimizin hepsinde projenin en başından en sonuna kadar bizimle sürekli iletişim kurup gereken yerlerde bize sorular yönelttiler, bizim görüşümüzü aldılar. Proje süreçleri konusunda bize sürekli bilgi ilettiler. Sizinle işbirliği yapmak gerçekten keyif veriyor.
  Ticaret Müdürü
 • Şirketimiz adına hazırladığınız farmakoloji sözlüğü bir harikaydı. Aradan onca sene geçmiş olmasına rağmen o sözlükten hâla yararlanıyoruz.
  (Doçent Doktor)
 • Tahlil raporlarımızın Kazakçaya çevirisinde çok profesyonelce çalışarak etkileyici bir performans sergilediniz. Tıbbi metinlerin çevirisindeki ustalığınız hayranlık uyandırıyor. Samimi teşekkürlerimi kabul edin lütfen.
  (Hastane Müdürü)
 • Tanıtım broşürlerimizi 30’dan fazla dile başarılı bir şekilde tercüme ettiniz. Hem tıbbi hem de teknik terminolojiye çok hakimsiniz. Bundan sonra hep şirketinizle işbirliği yapacağız.
  (Pazarlama Direktörü)
 • Tercüme şirketinizi bana hozalarım önermişti. Akademik çalışmalarımın Bulgarcaya çevirisi gerçekten çok beğenildi. Teşekkürlerimiz kabul edin lütfen.
  (Araştırma Görevlisi)
 • Bugüne kadar işbirliği yaptığımız bütün tercüme firmalarından çok farklısınız. Üstün kaliteniz, itinalı ve güvenilir tercümeleriniz ve bize sunduğunuz rekabetçi için şirketinize teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
  (İnsan Kaynakları Müdürü)

İtalyanca mikrobiyoloji çevirisi ile alakalı isteklerinizin tamamı için tercüme büromuza e-posta mesajı gönderebilir ya da alternatif olarak bize doğrudan telefon edebilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Semantik Tercüme Bürosu olarak yalnızca Türkiyemizin illerinde değil aynı zamanda çok sayıda ilçesinde de tercüme ve çeviri hizmeti vermekteyiz. italyanca mikrobiyoloji çevirisi için aşağıdaki ilçelerimizde de hizmet veriyoruz.

Batman – Beşiri, Tekirdağ – Malkara, Muğla – Bodrum, Siirt – Aydınlar, Mersin – Çamlıyayla, Tokat – Başçiftlik, Karaman – Ayrancı, Bartın – Ulus, Kırklareli – Demirköy, Tokat – Sulusaray, Kütahya – Pazarlar, Erzincan – Kemaliye, Kahramanmaraş – Afşin, Kırklareli – Babaeski, Bitlis – Mutki, Çanakkale – Yenice, Denizli – Acıpayam, Aksaray – Gülağaç, Sivas – Suşehri, Şırnak – Uludere, İstanbul – Adalar, Malatya – Arguvan, Yozgat – Aydıncık, Bursa – İnegöl, Denizli – Babadağ, Rize – Güneysu, Malatya – Akçadağ, Tokat – Turhal, Ankara – Gölbaşı, İstanbul – Büyükçekmece, Zonguldak – Ereğli, Kırıkkale – Çelebi, Mersin – Anamur, Nevşehir – Hacıbektaş, Adıyaman – Gerger, Yalova – Altınova, Van – Çatak, Kayseri – Tomarza, Ankara – Yenimahalle, Manisa – Ahmetli, Karabük – Safranbolu, Amasya – Suluova, Şırnak – Beytüşşebap, Van – Edremit, Mersin – Tarsus, Hakkari – Çukurca, Kars – Kağızman, Bitlis – Tatvan, Kütahya – Altıntaş, Hakkari – Yüksekova, Balıkesir – Bigadiç, Amasya – Hamamözü, Amasya – Merzifon, Karaman – Sarıveliler, Gaziantep – Araban, Artvin – Ardanuç, Niğde – Ulukışla, Bolu – Gerede, Bingöl – Yedisu, Kütahya – Şaphane, Giresun – Dereli, Tunceli – Mazgirt, Karabük – Yenice, Isparta – Keçiborlu, Kırklareli – Kofçaz, Afyonkarahisar – Çay, Çanakkale – Gelibolu, Samsun – Havza, Ordu – Ünye, Adıyaman – Gölbaşı

İtalyanca mikrobiyoloji çevirisi alanında ülkemizin en başarılı şirketi: Semantik Tercüme Bürosu

italyanca mikrobiyoloji çevirisi

Dünyanın farklı ülkelerindeki bizi tercih eden değerli müşterilerimize dünyanın yaygın birçok dilinde yazılı ve sözlü tıbbi tercüme hizmetleri vermekteyiz. Medikal tercüme hizmeti sunduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Azerice, Japonca, İtalyanca, Çekçe, İspanyolca, Malayca, Tacikçe, Yunanca, Farsça, Süryanice, Sırpça, Sanskritçe, Uygurca, İzlandaca, Fince, Hollandaca, Macarca, Tatarca, İngilizce, Tayvanca, Korece, Felemenkçe, İrlandaca, Gagavuzca, Gürcüce, Kazakça, Kürtçe, Boşnakça, Bulgarca, Arnavutça, Türkçe, Çince, Vietnamca, Urduca, Hırvatça, Katalanca, Almanca, İbranice, Moğolca, Flamanca, Ukraynaca, Zuluca, Fransızca, Rusça, Rumca, Kırgızca.

italyanca mikrobiyoloji çevirisi

Şirketimizin faaliyete geçtiği ilk günden bu yana tıbbi tercüme sektöründe sayılamayacak kadar çok projeyi çok büyük bir başarıyla bitirdik. Aşağıda sözlü ve yazılı tıbbi çeviri hizmetleri sağladığımız konulardan bazı başlıklar listeleniyor:

Tıbbi Tek Kullanımlık Ürün, Tıbbi Cihaz Teknik Şartnamesi, CTD (Modül III), Tıbbi Yazılım, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji, Medikal Analiz Cihazı, Tıp Hukuku, Hasta Bilgi Föyü, Tıbbi Malzeme, Tıbbi Makale, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Supramoleküler Kimya, Boşaltım Sistemi Hastalıkları, Tıbbi Dergi, Tibbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Koruyucu Diş Hekimliği, Nörofizyoloji, Psikopatoloji, Kan Analiz Cihazları, Patolojik Anatomi, Acil Tıp, Nöroradyoloji, Radyolojik Tetkik, Klinik Çalışma Raporu, Farmasötik Kimya, Parazitoloji, Hematoloji, Farmakolojik Araştırma, Epistemoloji, Araştırma Protokolü, Üroloji, Nöropatoloji, Medikal Cihaz Kullanım Kılavuzu, Tıbbi Genetik, Obezite, Klinik Çalışma, Elektrokardiyograf, Sağlık Araştırması, Hepatoloji, Koruyucu Hekimlik, Çocuk Hastalıkları, Mamografi, Ruhsatlandırma, Estetik Cerrahi, Hava ve Uzay Hekimliği, Alerji, Adli Patoloji, Akademik Makale, Farmasötik, Ortopedi, Kullanım Talimatı, Nöroloji, Çocuk Kardiyolojisi, Kalp Damar Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Tıbbi Kitap, Nefroloji, Pediatri, Tıbbi Gereç, Klinik Rapor, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Medikal Malzeme, Medikal Ürün Katalogu, Plastik Rekonstrüktif Cerrahi, Kalp ve Damar Cerrahisi, Tıbbi Histoloji, Medikal Cihaz Bakım Kılavuzu, Onkoloji, Genel Cerrahi , İnfertilite, İlaç Tescil Belgesi, Tıbbi Cihaz Bakım Kılavuzu.

italyanca mikrobiyoloji çevirisi

Firmamızı sektördeki diğer tüm rakiplerinden farklılaştıran önemli noktalar teknik altyapımız, büyük ve karmaşık tercüme projelerindeki takdir edilen deneyimimiz, müşteri sırları konusundaki etik prensiplerimiz, ve çeviri sürecinin her fazında titizlikle uyguladığımız kalite süreçleridir.

Yazan : Zeliha Karahan

anahtar sözcüklere ilişkin liste
çeviri bürosu, medikal tercüme, tıbbi çeviri bürosu, tıbbi tercüme, medikal çeviri, tercüme bürosu, italyanca mikrobiyoloji çevirisi, tıbbi çeviri, tıbbi tercüme bürosu

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Tercüme Hizmetleri