İngilizce medikal çeviri

İngilizce medikal çeviri alanında en kaliteli hizmet veren tercüme bürosuyuz.

Medikal konularla alakalı çeviri etkinlikleri doğrudan insanların sağlığını ilgilendirdiğinden kalitesiz bir çeviri geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenden dolayı tercüme bürosu seçiminde çok iyi araştırma yapmalısınız. 2006 senesinde kurulan çeviri firmamız en seçkin üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun uzman çevirmenleri ve redaktörleri sayesinde doğru ve nitelikli medikal tercümeler üretmektedir. ingilizce medikal çeviri hizmeti sunmakta olduğumuz müşteriler içinde, üniversiteler, devlet hastahaneleri, akademisyenler, büyük ilaç üreticileri, tıbbi cihaz üreticisi firmalar ve özel hastaneler yer almaktadır.

Günümüz dünyasında en nitelikli çevirilerin sadece o dilin konuşulduğu ortamda üretilebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle tüm editörlerimiz ve çevirmelerimiz yalnızca kendi ana dillerinde tercüme ve çeviri hizmeti sunuyorlar.

ingilizce medikal çeviri

Firmamızın kurulduğu ilk günden bu yana tıbbi çeviri dalında sayısız işi çok büyük bir başarıyla gerçekleştirdik. Bu listede yazılı ve sözlü tıbbi çeviri hizmeti sağladığımız konu başlıklarından bazı örnekleri bulabilirsiniz:

Tıbbi Yazılım, Göz Hastalıkları, Adli Psikiyatri, CAT, Psikopatoloji, Adli Patoloji, Diyagnostik Görüntüleme, Akademik Yayın, Akupunktur, Parazitoloji, Patent Başvurusu, Psikoterapi, Medikal Cihaz Bakım Kılavuzu, Tıbbi Biyokimya , İnfertilite, Epikriz, Alerji, Pratisyen Hekimlik, Monografi, Cezaevi Hekimliği, Akademik Araştırma, Moleküler Genetik, Tıbbi Patoloji, Kullanma Kılavuzu, Deniz Hekimliği, Tıbbi Analiz Cihazı, Medikal Cihaz Teknik Şartnamesi, Tıbbi Talimatname, İyileştirici Hekimlik, Kolorektal Cerrahi, Psikanaliz, Adli Jinekoloji, Hepatoloji, Plastik Cerrahi, Nöroradyoloji, Kardiyoloji, Tıbbi Histoloji, Neurofeedback, Çocuk Nefrolojisi, Farmakolojik Araştırma, Oftalmoloji, Koruyucu Diş Hekimliği, Nörofizyoloji, Klinik Deney, Sinir Sistemi Hastalıkları, Üroloji, Tıbbi Biyoloji, Zührevi Hastalıklar, Tıbbi Makale, Farmakoloji, Ortopedik İmplant, Kongre Sunumu, Tıbbi Web Sitesi, Tıbbi Dergi, Pediyatri, Klinik Çalışma, Boşaltım Sistemi Hastalıkları, Nefroloji, Anamnez, Tıbbi Katalog, Tıbbi Kitapçık, Patolojik Anatomi, Estetik Cerrahi, Reflü Cerrahisi, İşyeri Hekimliği, Klinik Rapor, Ağız ve Diş Sağlığı, Organ Nakli, Medikal Alet, Medikal Donanım, Medikal Malzeme Kullanım Kılavuzu, Halk Sağlığı, Medikal Malzeme, Tıbbi Uzmanlık Tezi, İşçi Sağlığı ve Güvenliği, Ortopedi, Hasta Geçmiş Hikayesi, Rehabilitasyon, Çocuk İmmünolojisi, Psikoloji.

ingilizce medikal çeviri

Semantik Çeviri Bürosu olarak yalnızca Türkiyemizin kentlerinde değil aynı zamanda ilçelerinin hepsinde tercüme hizmeti vermekteyiz. Aşağıda ingilizce medikal çeviri hizmeti verdiğimiz ilçelerden örnekler yer alıyor.

Artvin – Yusufeli, Trabzon – Arsin, Burdur – Bucak, Kastamonu – Ağlı, Bitlis – Ahlat, Trabzon – Yomra, Nevşehir – Kozaklı, Adıyaman – Gölbaşı, Konya – Altınekin, İstanbul – Güngören, Giresun – Keşap, Balıkesir – Gönen, Bartın – Ulus, Yalova – Altınova, Konya – Kadınhanı, Yalova – Termal, Bilecik – Bozüyük, Bingöl – Yedisu, Ağrı – Patnos, Sinop – Saraydüzü, Kars – Kağızman, Karabük – Yenice, Bursa – Mustafakemalpaşa, Şırnak – Cizre, Çanakkale – Ezine, Diyarbakır – Çınar, Kayseri – Felahiye, Ardahan – Posof, Rize – Kalkandere, Giresun – Güce, Kırıkkale – Sulakyurt, Antalya – Demre, Bayburt – Demirözü, Kırşehir – Kaman, Çorum – Oğuzlar, Elazığ – Ağın, Kayseri – Kocasinan, Kastamonu – Devrekani, Trabzon – Maçka, Kars – Selim, Malatya – Doğanşehir, Ankara – Ayaş, Çorum – Dodurga, Çanakkale – Bozcaada, Bilecik – Söğüt, Kırıkkale – Keskin, Adıyaman – Çelikhan, Kahramanmaraş – Andırın, Kırklareli – Demirköy, Trabzon – Dernekpazarı, Yozgat – Çayıralan, Ardahan – Göle, Erzincan – Kemaliye, Tekirdağ – Muratlı, Bayburt – Aydıntepe, Bitlis – Adilcevaz, Zonguldak – Alaplı, Adana – Yüreğir, Tokat – Reşadiye, Muş – Bulanık, Ordu – Kumru, Bartın – Kurucaşile, Çorum – Alaca, Zonguldak – Devrek, Kilis – Musabeyli, Gaziantep – Yavuzeli, Giresun – Alucra, Malatya – Pütürge, Edirne – Süloğlu, Kocaeli – Darıca

ingilizce medikal çeviri

İngilizce medikal çeviri alanında ülkemizin en çok tercih edilen firması: Semantik Tercüme Bürosu

İngilizce medikal çeviri alanında neden bizi tercih etmelisiniz?

ingilizce medikal çeviri

Dünyanın dört bir yanında bulunan kişilere ve kuruluşlara dünyanın yaygın birçok dilinde sözlü ve yazılı medikal çeviri hizmeti sağlıyoruz. İngilizce medikal çeviri alanında hizmet sağlamakta olduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Rumca ingilizce medikal çeviri, Fransızca ingilizce medikal çeviri, Macarca ingilizce medikal çeviri, Rusça ingilizce medikal çeviri, Urduca ingilizce medikal çeviri, Türkmence ingilizce medikal çeviri, Ermenice ingilizce medikal çeviri, Norveççe ingilizce medikal çeviri, Bangladeşçe ingilizce medikal çeviri, Gagavuzca ingilizce medikal çeviri, Azerice ingilizce medikal çeviri, İspanyolca ingilizce medikal çeviri, Gürcüce ingilizce medikal çeviri, Tacikçe ingilizce medikal çeviri, Hollandaca ingilizce medikal çeviri, Korece ingilizce medikal çeviri, Bulgarca ingilizce medikal çeviri, İrlandaca ingilizce medikal çeviri, İtalyanca ingilizce medikal çeviri, Slovakça ingilizce medikal çeviri, Katalanca ingilizce medikal çeviri, Hırvatça ingilizce medikal çeviri, Slovence ingilizce medikal çeviri, Filipince ingilizce medikal çeviri, Boşnakça ingilizce medikal çeviri, İngilizce ingilizce medikal çeviri, Japonca ingilizce medikal çeviri, Kırgızca ingilizce medikal çeviri, Endonezce ingilizce medikal çeviri, Hintçe ingilizce medikal çeviri, Altayca ingilizce medikal çeviri, Malayca ingilizce medikal çeviri, Kazakça ingilizce medikal çeviri, Vietnamca ingilizce medikal çeviri, Flamanca ingilizce medikal çeviri, Tayvanca ingilizce medikal çeviri, Moğolca ingilizce medikal çeviri, Kürtçe ingilizce medikal çeviri, İbranice ingilizce medikal çeviri, Türkçe ingilizce medikal çeviri, Sırpça ingilizce medikal çeviri, Almanca ingilizce medikal çeviri, Farsça ingilizce medikal çeviri, Yunanca ingilizce medikal çeviri, Çince ingilizce medikal çeviri, Sanskritçe ingilizce medikal çeviri.

Sunduğumuz kaliteli hizmetler için çok değerli müşterilerimizden övgü içeren e-posta mesajları bize gönderiliyor. Aşağıdaki listede bunların bir kısmını görebilirsiniz:

 • ingilizce medikal çeviri konusunda iyi bir çeviri şirketi bulmak kolay değil. Bu alanda uzmanlık sahibi çok az sayıda şirketten biri de Semantik Tercüme Bürosu. Tıbbi terimlere hakimiyetleri çok iyi.
  (Uzman Doktor)
 • Çeviri büronuzu bir dostum tavsiye etmişti. Akademik makalemin Farsçaya tercümesi çok güzel oldu. Elinize sağlık.
  (Doktora Öğrencisi)
 • Medikal cihazlarımızın kullanım kılavuzlarını 30’dan fazla dile büyük bir başarıyla tercüme ettiniz. Masa üstün yayıncılık alanında da çok iyisiniz. Bundan sonra hep tercüme büronuzla çalışacağız.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Olabilecek en iyi fiyat, üstün kalite… Şirketimizi medikal tercüme derdinden tamamen kurtardığınız için size çok minnetkârız.
  (Dış Alımlar Müdürü)
 • Bizim adına hazırlamış olduğunuz medikal terimler sözlüğü gerçekten bizim çok işimizi gördü. Aradan onca sene geçmiş olmasına rağmen hâla sözlüğümüzden yararlanmayı sürdürüyoruz.
  (Uzman Doktor)
 • Çeviri şirketinizin proje koordinatörleri ve yöneticileri gerçekten çok çok başarılılar. tüm çeviri ve lokalizasyon projelerimizde projelerin ilk gününden son gününe kadar bizimle iletişim kurarak ihtiyaç olan yerlerde bize sorular sordular, bizden görüş aldılar. Projenin ilerleyişi hakkında sürekli bize bilgi aktardılar. Onlarla çalışmak gerçekten keyif verici.
  Genel Müdür
 • Tıbbi metinlerin tercümesinde bu denli iyi olmanıza şaşırdım. Bu alanda geçmişte çalıştığımız yabancı çeviri bürolarının tümünden daha iyi hizmet sunuyorsunuz.
  (Doktor)
 • Daha önce iş verdiğimiz tüm çeviri bürolarından oldukça farklısınız. Kaliteniz, doğru ve güvenilir tercümeleriniz ve hesaplı fiyatlarınız için şirketinize teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Tıbbi çeviriler bizim için çok kritik. Bize gelen doktor raporlarında yapılacak en ufak bir tercüme hatası hastalarımızın sağlığına zarar verebilir. Semantik Tercüme işimizin kritikliğini bildiğinden tercümelere her zaman aşırı özen gösteriyor. (Hastahane Sahibi)
 • Çeviri şirketleriyle işbirliği yapmak kurumumuz için hep sorun olmuştu. Semantik Çeviri bu duruma son verdi. Profesyonel dil uzmanları ile çok kaliteli hizmet sağladıklarını özellikle vurgulamak istiyorum.
  (Doktor)
 • Epikriz raporarımızın Çinceye çevirisinde çok profesyonelce çalışarak müthiş bir iş çıkarttınız. ingilizce medikal çeviri alanındaki ustalığınıza hayran kaldım. Gerçekten çok teşekkür ediyorum.
  (Hastane Müdürü)
 • Şirketimiz için çeviri belleği (TM) oluşturduğunuz için tercümeye ayırdığımız bütçe azaldı. Şirketinizi seçmekle yerinde bir karar vermişiz. Sahip olduğunuz ileri teknoloji ile gurur duyabilirsiniz. Tanıdığımız tüm kurumlara sizi öneriyoruz. Yönetim Kurulu üyesi

İngilizce medikal çeviri ile ilgili bütün istekleriniz için çeviri şirketimize e-posta yollayabilir veya bunun yerine bizi doğrudan arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Şirketimizi piyasadaki diğer tüm rakiplerimizden ayrı kılan temel noktalar ileri teknolojik altyapımız, çok dilli ve büyük projelerdeki bilgi birikimimiz ve deneyimimiz, ahlaki prensiplere verdiğimiz önem, ve çeviri sürecinin başından sonuna kadar ısrarla uygulamakta olduğumuz kalite güvence süreçleridir.

Yazan : Pelin Erbatur

bu yazının anahtar sözcükleri
medikal çeviri, çeviri bürosu, tıbbi tercüme, tıbbi çeviri, ingilizce medikal çeviri, medikal tercüme, tercüme bürosu, tıbbi çeviri bürosu, tıbbi tercüme bürosu

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Blog